Potlač textilu

Potlač textilu sieťotlačou

Sieťotlač sa  najčastejšie používa na potlač tričiek, športových,
alebo pracovných odevov, mikín, polokošieľ, dáždnikov, čapíc

karuselSieťotlač je najuniverzálnejšia technika priamej tlače, kde sa stierkou pretláča farba cez sieťku. Jej výhodou sú takmer neobmedzené možnosti voľby potlačeného materiálu a efektívnosť aj pri nízkych tlačových sériach.

Vyznačuje sa vysokou kvalitou a presnosťou až do najmenších detailov. Má výbornú stálosť farieb a je najtrvácnejšia s pomedzi ostatných tlačových techník. Umožňuje použiť širokú škálu farebných odtieňov, vrátane zlatej, striebornej alebo aj  farby s rôznymi efektami.

Pri potlači na  textil  má však technika  sieťotlače svoje obmedzenia v počte farieb ktoré je možné naniesť v jednom pracovnom cykle. Je to dané počtom tlačových staníc stroja. Vlastníme 7 farebný poloautomat M&R a 6 farebný manuálny karusel. Textil  si však zákazníci najčastejšie nechávajú potláčať v 2-3 farbách.

Počas celého procesu dodržiavame technologické postupy dané výrobcom farieb tak, aby výsledok bol čo najlepší, a splnil Vaše očakávania.

So skúseností vieme, že nie všetky druhy textilu je vhodné potláčať priamou potlačou.

Poradťe sa s nami o ďalších možnostiach potlače.

Potlač textilu termotransférom

Používa sa hlavne na materiály, ktoré neznesú vysokú teplotu v zasúšacom tuneli, alebo pre svoje rozmery, alebo z iných dôvodov…

tunel

Je to technológia nanesenia motívu (loga) na textil „nažehľovačkou“ , ktorá sa aplikuje presne stanovenou teplotou a vysokým tlakom. Termotransfér sa vyrába sieťotlačovou technikou s neobmedzeným počtom farieb. Ako posledná vrstva sa nakoniec nanáša tavné lepidlo, ktoré zaručí priľnutie obrazu na látku. Farby používané na výrobu  termotransférov sú v súčasnosti na takej vysokej úrovni, že sú porovnateľné s priamou potlačou  a nevykazujú známky starnutia, pri dodržaní podmienok prania, ani po mnohonásobnom praní takéhoto textilu.

Jedinou nevýhodou ternotransféru je časová náročnosť pri príprave a následnom prenose tlače na textil.

Pri praní dodržujte stanovený postup!

Textil perte a žehlite vždy prevrátený na rubovú stranu. Nastavte práčku   na šetrný program s teplotou prania na max. 40stupňov. Takto Vám potlač dlho vydrží a zabezpečí stálofarebnosť aj po mnohonásobnom praní.

[button text=“Referencie“ link=“http://serigrafika.sk/portfolio_category/textil/“ style=“default“ size=“normal“ target=“_self“ display=“inline“ icon=“no“]